Bmw Periyodik Bakım

Aracınızın daha yüksek performans ile yolların tozunu attırmasını istiyorsanız BMW periyodik bakım hizmetlerimizden mutlaka yararlanmalısınız! Mersa Oto Servis olarak aracınızın performansını arttırırken düzenli bakımlarını da gerçekleştirerek sorun yaşama ihtimalinizi ortadan kaldırıyoruz.

BMW, dünyanın en değerli markalarından bir tanesi olmasının yanı sıra ülkemizde çok yaygın bir şekilde tercih edilen motorlu taşıt markalarından bir tanesidir. Sokak arasında, çevre yolunda seyreden ya da bir kafenin önünde park etmiş bir BMW araca denk gelmeniz oldukça muhtemeldir. Ülkemizde bu denli yoğun kullanılan BMW araçların periyodik bakımı nasıl gerçekleştiriliyor hiç merak ettiniz mi? MERSA Oto Servis olarak güven ve kalite ile eş değer olan BMW periyodik bakım hizmetlerimiz ile aracınızı sorunsuz bir şekilde kullanmanıza olanak sağlıyoruz.

Bmw Periyodik Bakım Paketi

Aracınızın periyodik bakımlarını gerçekleştirmek amacı ile yılda 1 defa ya da 10.000 km’de 1 defa bakıma gelmeniz gerekir. Aracınızın hem verimli çalışmasını sağlamak hem de motor ömrünü uzatmak amacı ile almanız gereken bu hizmeti Mersa Oto Servis güvencesi ile karşılamaya ne dersiniz? Birbirinden değerli ustaları ile sizlere profesyonel destek sunan oto servisimiz aracınızdaki bütün sorunlu parçaları talebiniz doğrultusunda değiştirirken aracınızı adeta fabrikadan çıkmışçasına yeniler. 

Periyodik bakım hizmetleri kapsamında polen, yağ ve hava filtreleri değiştirilerek motorun kötü etkilenmesi engellenirken kapalı kutu motor yağı değişimi de yapılır. Yağ değişiminde orijinal ve kaliteli seçenekler tercih edilirken BMW kalitesini yansıtacak çözümler ortaya çıkarılır. Araçta gerçekleşen değişim hizmetlerinin yanı sıra yağ, hava, ısı, ön takım ve yürüyen aksam kontrolleri de gerçekleşerek bir sonraki periyodik bakıma kadar herhangi bir sorun yaşanmaması amaçlanır. Aracınızın güncelleme kontrolleri de diagnostik cihaz sayesinde gerçekleştirilir. İşlemler tamamlandıktan sonra oto yıkama hizmeti ile BMW periyodik bakım paketi kapsamındaki hizmetler son bulur.

Aracınızın bakımı gerçekleştirilirken iç temizliğin korunması adına koltuklara koruyucu poşetler geçirilir. Bunun yanı sıra personelimizin elinden ya da iş elbisesinden bulaşabilecek yağ lekelerine karşı ekstra önlem alınır.

Bmw Periyodik Bakım Fiyatları

Periyodik bakım yaptırmak isteyen pek çok araç sahibi için makul fiyatlarda hizmet almak önemlidir. Çünkü periyodik bakım konusunda işin ucunu kaçıran bazı oto servisler akla hayale sığmayacak taleplerle araç sahiplerini çileden çıkarır. Mersa Oto Servis olarak makul fiyatlar ve şeffaf seçenekler ile sizlere hizmet vermeyi hedefliyoruz. 

* Hava, yağ, polen filtre,motor yağı işçilik ve kdv dahil fiyatlardır.

BMW periyodik bakım yaptırmak isteyen her araç sahibine detaylı fiyatlandırma sunarken herhangi bir soru işaretine de mahal vermiyoruz! Piyasanın en kaliteli seçeneklerini sizlerle buluşturan ve araç bakımlarında kaliteyi en yüksek standartlara ulaştırıyoruz. Oto servisimiz sayesinde aldığınız hizmetten sadece memnun kalmayacak aynı zamanda bizi her yıl tercih edeceksiniz.

Aracınızdaki bütün sorunları tespit ve tamir eden teknisyenlerimiz orijinal parça kullanımı sayesinde herhangi bir sorun ile karşılaşmanıza da engel olur. Değişimi gerçekleşen tüm parçalar sıfır olup Bosch garantisi kapsamındadır. Mersa Oto Servis olarak Bosch ve Citroen bayiliğimiz sayesinde parçaların garanti ve fiyatlarında en kaliteli çözümleri sunuyoruz. BMW periyodik bakım için hala kafanızda soru işareti varsa bizi arayarak teknisyenlerimizden bilgi alabilirsiniz.

Bmw Bakım

Hafif bakım servisi, aracın periyodik bakımı olarak geçmektedir. Bu bakım km bakımı olarak yapılmakta ve belirli değişimleri ve kontrolleri içermektedir. Bunlar;

 • ✔️Motor yağı ve filtre değişimi (her 15.000 km/yıl)
 • ✔️Hava filtresi eleman değişimi (her 15.000 km/yıl)
 • ✔️Klima/Toz filtresi değişimi (her 15.000 km/yıl)
 • Cam suyu seviyesi kontrolü ve tamamlanması (her 15.000 km/yıl)
 • ✔️Adblue ve BlueTec katkısı değişimi (her 15.000 km/yıl)
 • ✔️Yakıt filtresi değişimi (dizel araçlarda her 15.000 km/yıl)

Ağır bakım servisi, kaç km sonra değişimi gerçekleşecek olan parça ve sıvıları kapsayan bir bakım servisidir. Bunlar;

 • ✔️Şanzıman yağı ve filtre değişimi (üst segment araçlarda 7 ileri şanzıman için 120.000 km/5 yıl, diğer araç tipleri için model ve üretim yıllarına göre değişim göstermektedir.)
 • ✔️Fren hidroliği değişimi (her 24 ayda bir)
 • ✔️Fren disk ve balata kontrolü (gerekliyse değişimi)
 • ✔️Kayışların kontrolü ve değişimi
 • ✔️Genel araç kontrolleri (sızıntı ve kaçak kontrolü, aydınlatma, elektronik sistemler, lastikler amortisörler, vb.)

Bmw bakım içeriği ; Orijinal hava filtre, polen filtre, yağ filtre, kapalı kutu motor yağı değiştirilmesi. Genel kontrol, yağ, hava sıvı kontrolü, ön takım, yürüyen aksam kontrolü, diagnostik cihaz bağlanarak güncelleme kontrolü ve oto yıkama yapılması.

#bmwbakım #bmwözelservis