Audi Periyodik Bakım

Bakımı gelen aracınızı Audi periyodik bakım hizmetlerimiz ile yüksek performansa taşımaya ne dersiniz? Aracınızın her türlü kontrolünü gerçekleştiren ve bakım hizmetleri ile aracınıza değer katan Mersa Oto Servis, sizlere çok özel çözümler sunar.

Motorlu taşıtlar kullanım yoğunluklarına göre çeşitli arıza ve sorunların yaşandığı önemli ulaşım araçlarıdır. İster kişisel araç ister şirket aracı olsun motorlu taşıtların düzenli bakımlara tabi tutulması gerekliliği bu konuda hizmet almanızı gerekli kılar. Peki, aracınız ile alakalı bakımları gerçekleştirmeniz gerektiğini nasıl anlarsınız?

Mersa Oto Servis olarak birbirinden değerli hizmetler sunarken sizleri periyodik bakım konusunda da bilgilendiriyoruz. Bu kapsamda bireylerin yılda 1 defa ya da 10 – 15 bin km’de 1 defa olmak üzere araç bakımını gerçekleştirmesi gerekir. Araç bakımları ile alakalı sorun yaşanmaması adına süreye riayet edilmesi şarttır. Mersa Oto Servis olarak değerli müşterilerimizi bakım konusunda uyarsak da araç sahiplerinin de bu noktada gerekli takibi gerçekleştirmesi gerekir.

Audi Periyodik Bakım Paketi

Audi periyodik bakım paketi kapsamında en özel hizmetlerle buluşmanız sağlanırken aracınızın kusursuz bir şekilde çalışabilmesi için uzman ekibimiz ve üst düzey teknoloji altyapımız ile özel servis hizmeti sağlanır. Peki, Audi periyodik bakım paketi kapsamında sizlere sunulan hizmetlerin neler olduğunu merak ediyor musunuz? Gelin size sunduğumuz hizmetlerin detaylarına daha yakından bir göz atalım!

Motor Yağı Değişimi

Aracınızda bulunan motor yağı belirli bir kullanım süresine sahiptir. Bu nedenle aracınızın periyodik bakım süresi geldiğinde motor yağının orijinal bir şekilde değiştirilmesi gerekir. Motor performansını doğrudan etkileyen bu durum araç kullanırken karşı karşıya kalacağınız verimliliği de etkiler.

Hava Filtresi Değişimi

Motora giren havanın temizlenmesi ve kontrol edilmesi amacı ile kullanılan filtrenin değiştirilmesidir. Hava ile birlikte küçük parçacıkların motora ulaşması olumsuz durumlara neden olabilir. Bu nedenle periyodik bakımlarda hava filtresi değiştirilerek aracınızın daha sağlıklı çalışması sağlanır.

Yakıt Filtresi Değişimi

Yakıt satın alırken en marka seçeneği tercih etseniz de yakıt içerisindeki parçacıklar nedeni ile aracınızın etkilenmesi muhtemeldir. Bu durumda yakıt filtresinin düzenli aralıklarla değiştirilmesi sayesinde görülebilecek olan yakın kaynaklı risklerin ortadan kaldırılması sağlanır.

Yürüyen Aksam Kontrolü

Aracınızın yürüyen aksam olarak değerlendirilen kısımları detaylı bir şekilde değerlendirilerek performansın zirveye çıkarılması sağlanır. Mersa Oto Servis olarak tüm bu hizmetler ve çok daha fazlası aracınıza uygulanırken son aşamada araç yıkama işlemi yapılarak aracınızın teslimi sağlanır.

Audi Periyodik Bakım Fiyatları

Audi marka aracınızın periyodik bakımlarını gerçekleştirirken ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini merak ediyor musunuz? Mersa Oto Servis olarak hem bu sorunuza şeffaf bir şekilde cevap veriyor hem de beklentilerinizi karşılayacak seçeneklerle memnuniyet oranını zirveye çıkarıyoruz.

Oto servis piyasasının en rekabetçi seçenekleri ile sizlere destek olmayı hedefleyen firmamız orijinal parçalar kullanır. Üstelik usta teknikerlerin bilgi birikimi ile aracınızın bakımı kusursuz bir şekilde tamamlanır. Aracınızda değişen bütün parçalar orijinalleri ile değiştirilirken Bosch ve Citroen bayiliği de bulunan özel oto servisimiz değişen parçalarda garanti vermektedir. Siz de kusursuz bir oto servis hizmetinden faydalanmak adına Mersa Oto Servis ayrıcalıklarını yaşamalısınız. Audi periyodik bakım çözümlerimiz ile sizlere değer katacağız!

* Hava, yağ, polen, filtre,motor yağı işçilik ve kdv dahil fiyatlardır.

Audi Bakım

Hafif bakım servisi, aracın periyodik bakımı olarak geçmektedir. Bu bakım km bakımı olarak yapılmakta ve belirli değişimleri ve kontrolleri içermektedir. Bunlar;

 • ✔️Motor yağı ve filtre değişimi (her 15.000 km/yıl)
 • ✔️Hava filtresi eleman değişimi (her 15.000 km/yıl)
 • ✔️Klima/Toz filtresi değişimi (her 15.000 km/yıl)
 • Cam suyu seviyesi kontrolü ve tamamlanması (her 15.000 km/yıl)
 • ✔️Adblue ve BlueTec katkısı değişimi (her 15.000 km/yıl)
 • ✔️Yakıt filtresi değişimi (dizel araçlarda her 15.000 km/yıl)

Ağır bakım servisi, kaç km sonra değişimi gerçekleşecek olan parça ve sıvıları kapsayan bir bakım servisidir. Bunlar;

 • ✔️Şanzıman yağı ve filtre değişimi (üst segment araçlarda 7 ileri şanzıman için 120.000 km/5 yıl, diğer araç tipleri için model ve üretim yıllarına göre değişim göstermektedir.)
 • ✔️Fren hidroliği değişimi (her 24 ayda bir)
 • ✔️Fren disk ve balata kontrolü (gerekliyse değişimi)
 • ✔️Kayışların kontrolü ve değişimi
 • ✔️Genel araç kontrolleri (sızıntı ve kaçak kontrolü, aydınlatma, elektronik sistemler, lastikler amortisörler, vb.)

Audi bakım içeriği ; Orijinal hava filtre, polen filtre, yağ filtre, kapalı kutu motor yağı değiştirilmesi. Genel kontrol, yağ, hava sıvı kontrolü, ön takım, yürüyen aksam kontrolü, diagnostik cihaz bağlanarak güncelleme kontrolü ve oto yıkama yapılması.

#audiperiyodikbakım #audibakım #audiözelservis