Periyodik Bakım

Periyodik Bakım; motor yağı filtresi, yağ filtresi, karter tapası, hava filtresi, polen filtresi gibi araç bakım hizmetlerini kapsamaktadır.

Periyodik bakım ile araçlarınızın daha yüksek performans ile çalışmasını sağlamaya ne dersiniz? Aracınızın sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayacak olan bakım aynı zamanda araç ömrünü de uzatan seçeneklerden bir tanesidir. Mersa Oto Servis birbirinden değerli çözümleri ile sizlere destek olmayı ve personel kalitesi sayesinde aracınızın daha yüksek performans göstermesini arzular!

Periyodik araç bakımı çözümleri kapsamında Mersa Oto Servis’in sizlere sunduğu hizmetlere daha detaylı bir şekilde göz atarak aracınızın bakımlarını kusursuz bir şekilde yaptırın.

Periyodik Bakım İçerikleri

✔️ Motor Yağı Filtresi
✔️ Yağ Filtresi
✔️ Karter Tapası ve Contası
✔️ Hava Filtresi
✔️ Polen Filtresi
✔️ Sarf Malzeme
✔️ Atık Bedeli

Motor Yağı Değişimi

Motorun çalışma performansını etkileyen en önemli konulardan bir tanesi de motor yağıdır. Özellikle Bmw, Audi, Mercedes, Porsche ve Land Rover gibi lüks araçlarda motor yağı uzun süreli motor sağlığı için çok önemlidir. Motor yağı; motor ısısının optimum seviyede olmasını sağlarken mekanik kısımların sürtünmesine de engel olur. Motor yağındaki sorunlar sürtünmeye yol açacağı gibi motorun zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle Mersa Oto Servis olarak oto bakım içeriğimiz de A sınıfı motor yağı kullanarak lüks araçlarda uzman çözümleri ile araç motor sağlığını koruyoruz. Motor yağı olarak Total kullanmaktayız.

Hava Filtresi Değişimi

Motorun yanma odasına nüfuz eden havanın filtrelenmesi ve bu sayede motor içine pislik girişinin engellenmesini sağlayan hava filtresidir. Hava filtresinin işlevsellik bakımından sorun çıkarması hem araç performansını etkiler hem de motor ömrünü kısaltır. Mersa Oto Servis olarak bu tür sorunları önlemek adına etkin çözümler sağlıyoruz.

Polen Filtresi Değişimi

Klima sisteminin çalışması ile ilgili oldukça değerli bir parça olan polen filtresi sağlıklı bir havalandırma için şarttır. Ancak bu filtrenin işlevselliğini kaybetmesi durumunda klima sistemine giriş yapacak olan toz ve benzeri unsurlar nedeni ile sorunlar yaratabilir. Mersa Oto Servis araç bakım hizmetleri kapsamında sunduğu çözümlerle aracınızda meydana gelebilecek bütün sorunları ortadan kaldırır.

Yakıt Filtresi Değişimi

Benzin ya da dizel bir araca sahip olmanız araç periyodik bakım kapsamında yakıt filtresini değiştirmeyeceğiniz anlamına gelmez. Yakıt filtresi düzenli olarak değiştirilen ve aracın içerisine yakıt vasıtası ile nüfuz edebilecek pislikleri engelleyen bir koruyucu olarak işlev görür. Mersa Oto Servis; araç periyodik bakımı sırasında yakıt filtresini değiştirerek sizlere kusursuz hizmetler sunar.

Rot Balans Ayarları

Rot balans ayarı, periyodik araç bakımı sırasında mutlaka dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesidir. Özellikle Bmw, Audi, Mercedes, Porsche ve Land Rover gibi araçlarda rot balans ayarlarının doğru yapılmış olması çok önemlidir. Aracın doğru bir şekilde seyretmesi ve sürücünün araç hakimiyetini tam anlamı ile sağlaması adına rot balans ayarı gereklidir. Bu ayar sayesinde daha keyifli ve konforlu bir sürüşe olanak sağlanır. Siz de aracınızı Mersa Oto Servis’e emanet ederek rot balans ayarının yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Fren Kontrolleri

Aracın doğru mesafede durması ve kazaya engel olacak yapıya sahip olması adına fren kontrollerinin yapılması şarttır. Mersa Oto Servis olarak araç bakımları sırasında frenlerinizin kontrolleri yapılarak bütün güvenlik riskleri ortadan kaldırılır.

Far ve Aydınlatma Kontrolleri

Gece, sisli ve karlı havalarda far kullanımı şarttır. Ancak far ve aydınlatmanın doğru çalışmaması bu tür hava koşullarında araç kullanımını güvensiz kılacaktır. Mersa Oto Servis olarak aracınız için sağladığımız çözümler ile size kusursuz bir far ve aydınlatma sistemi sunuyoruz.

Periyodik Bakım Fiyatları

Periyodik bakım kampanya kapsamında yapılan indirimlerle aracınızın bakımlarını çok uygun fiyatlara yapmanız mümkün. Mersa Oto Servis ayrıcalıkları ile yararlanabileceğiniz periyodik bakım fiyatları için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Periyodik Bakım Kampanyalarımız

**A, B ve C segment otomobilleriniz için buraya tıklayarak MERSA BOSCH CAR SERVİCE sitemizi ziyaret edebilir ve randevu oluşturabilirsiniz.