Seramik Kaplama

Seramik Kaplama uygulaması boya korumak, çizik ve çatlakları önlemek amacıyla 3M Seramik Boya Koruma kullanılarak yapılır. Aracınızın boyasını korumak ve daha parlak görünmesini sağlamak amacı ile farklı uygulamalar yerine seramik kaplama ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Aracınızın orijinal boyasına zarar gelmesini engellemek amacı ile tercih edilen kaplama, boya üzerine oluşturulan bir tabakadır. Araç boyasındaki bütün gözeneklere nüfuz eden ve araç için bir kalkan rolü üstlenen seramik cila uygulaması çıplak gözle görülmesi mümkün olmayan bir tabakadır.

Araç boyası ile yarı kalıcı bir bağ oluşturarak aşınma, dökülme ve sararma gibi durumlara neden olmayan kaplamaların en önemli yanı hidrofobik özellikleri ile aracın yüzeyini su geçirmez yapar. Eğer siz de aracınızın boyasına zarar gelmesin istiyor ve kaliteli bir önleme başvurmayı arzu ediyorsanız mutlaka seramik kaplatma çözümüne başvurmalısınız.

Seramik Kaplama Ne İşe Yarar?

Kaplama genel manada araç boyasını ufak çaplı çizik ve soyulmalara karşı korusa da bu özelliğinin yanında bazı avantajlar da sağlar. Bu nedenle aracınızı seramik ile kaplatarak birbirinden avantajlı seçeneklere sahip olabilirsiniz. İşte kaplama ne işe yarıyor sorusunun cevabı ve kaplamanın aracınız için ortaya çıkaracağı faydalar!Su ve diğer sıvıların araç üzerinde hızlıca kayıp gitmesini sağlayarak su itici özellikler gösterir,

✔️ Yağmur ve su damlacıklarının da yüzeyde birikmesine engel olan kaplama çamurun da boya üzerinde durmasına engel olur,
✔️ Güneşten kaynaklanan boya solması ya da oksitlenme gibi olumsuzlukları ortadan kaldırarak aracınızı korur,
✔️ Sıradan bir boyanın gerçekleştirebileceklerinin ötesine geçen kaplama araç boyasına entegre olduğundan dayanıklıdır.

Siz de Seramik bir kalkana sahip olmak ve aracınızı birtakım olumsuzluklara karşı korumak adına Mersa Oto Servis ile iletişime geçebilirsiniz.

Seramik Kaplamanın Koruyuculuk Süresi

Seramik kaplama yaptırarak aracınızda ortaya çıkaracağınız kusursuzluğun ne kadar süreceği konusunda net ifadeler kullanmak mümkün değildir. Ancak aracını kaplatan pek çok araç sahibinin tecrübelerine dayanarak 18 ay ile 24 ay arasında koruyuculuk elde etmenin mümkün olduğu söylenebilir. Yüzey sıkı sıkıya tutunan ve bu yönü ile de oldukça güçlü bir etki ortaya çıkaran seramik yüzeyin Mersa Oto Servis güvencesi ile harikalar yarattığını unutmamanız gerekir.

t-rog detaylı temizlik, t-rog oto kuaför, t-rog pasta cila, t-rog seramik kaplama
t-rog detaylı temizlik, t-rog oto kuaför, t-rog pasta cila, t-rog seramik kaplama

Seramik Kaplamanın Faydaları

Seramik kaplama ne işe yarıyor sorusunun cevabı daha önce de vurgulandığı üzere su, çamur, kir ve oksitlenmeye karşı koruyucu etki ortaya çıkarmak olurken bu kaplama çeşidi ile alakalı doğru bilinen yanlışlar da yok değil. Aracınızı kaplattığınızda aracınızdaki çizikler giderilmez. Bunun yanı sıra aracınızın boyası çiziklere karşı da tam olarak korunmuş sayılmaz.

Kaplama aracın çizilmesine engel olmadığı gibi aracın ömrü boyunca kalıcı etkiler de yapmaz. Uygulaması oldukça zorlu ve ustalık gerektiren bu kaplama çeşidi ile ilgili bütün detayları Mersa Oto Servis teknikerlerinden öğrenerek satın aldığınız hizmet ile alakalı soru işaretlerinizi giderebilirsiniz. Kaplama faydalı mı sorusuna da cevap bulabileceksiniz!

Pasta Cila mı Yoksa Seramik Kaplama mı Tercih Etmeliyim?

Pasta cila ve seramik kaplama birbirine ikame olmayan iki hizmettir. Bu nedenle pasta cila aracınızdaki kılcal çiziklerin giderilmesini sağlarken kaplama araç boyasının korunmasını sağlar. Pasta cila mı seramik kaplama arasında bir tercih yapmaktan öte iki hizmete de başvurarak aracınızın kusursuz özelliklere sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Seramik Kaplama Fiyatları

Seramik kaplama fiyatları, seramik kaplama hizmeti almak isteyen hemen herkesin merak ettiği konular arasındadır. Bu kapsamda Mersa Oto Servis ayrıcalıklarından alacağınız seramik kaplama hizmetleri ile ilgili detaylara bizi arayarak ulaşabilirsiniz. Ama bizi ararken unutmamanız gerekir ki en avantajlı seramik kaplama fiyatları Mersa Oto Servis’te!

Neden 3M Seramik Boya Koruma ?

Su itici özellik: Bir yüzeye 3M Seramik Boya Koruma uygulanması, yüzeyini çok yüksek oranda hidrofobik (d0501, enerjili) hale gelmesini, dolayısıyla da su itici özellik kazanmasını sağlar. Yapılan yağmur testlerinde, 3M Seramik Boya Koruma uygulamasının, yüzey açısının 110 derece olduğu, ve alternatiflerine oranda su itici özelliğini 10 kat uzun sure muhafaza ettiği görülmüştür.

Parlak ve canlı bir görünüm: Boyalı yüzeyi günesin ultraviyole ışınlarına karsı uzun sure korur. Yapılan yaşlandırma testlerinde, 3M Seramik Boya Koruma uygulanan aracın boya rengi ve parlaklığını 2.5 yıla kadar aynen koruduğu gözlemlenmiştir.

Dış yüzey koruma: Araç dış yüzeyini darbe, çizilme ve kimyasallara kari dayanıklı hale getirir. Yapılan testlerde, kürlenen 3M Seramik Soya Koruma uygulamasının 9h sertlik seviyesinde olduğu kaydedilmiştir.

Kolay temizlenebilme: Kir itici özelliği sayesinde toz, zift vb. kirlerin yüzeye tutunmasını engeller, dolayısıyla araç yıkama ihtiyacını, ve yıkama esnasında kullanılan su ye kimyasal miktarını azaltır.

    Randevu Al

    Mersa Oto Servis, BMW, Audi ve Mercedes gibi bir çok lüks marka aracın bakımları için hemen randevu al uygun fiyat fırsatlarını kaçırma.    Mersa Bosch Car, Oto Kuaför